Cappadocia Toplist

Cappadocia Toplist, ülkemizin en önemli turizm destinasyonlarından birisi olan Kapadokya bölgesi adına bir grup girişimci tarafından 2019 yılında bir fikir olarak ortaya atılmış ve 2020 yılında kurulmuştur.

New York & Paris gibi dünya çapında üne sahip turizm şehirlerini İnternet ortamında arattığınız zaman en az bir tane çok dilde yayın yapan kapsamlı şehir rehberlerine rastlarsınız. Fakat Kapadokya veya Nevşehir adına henüz bu denli detaylı bir site maalesef yoktur. Kapadokya hakkında bilgi veren siteler genellikle blog siteleri, tur siteleri veya Wikipedia tarzında sadece genel bilgi veren sitelerdir.

Amacımız bilgi kirliliğinin önüne geçerek, dünya çapında en çok konuşulan dillerde bölgemizi ve bölgemizde faaliyet gösteren işletmeleri yerinde tanıtmak ve böylelikle zaman geçtikçe kapsamlı bir kaynak haline gelerek bölgenin tanıtımına katkı sağlamaktır.

 

Menderes Kahraman – Kurucu

1990 yılında Antalya’da doğmuştur. 2009 yılında ‘Antalya Anadolu Turizm ve Otelcilik’ lisesinden mezun olmuştur. Antalya bölgesinde birçok otelde çeşitli departmanlarda çalışmıştır. 2017 yılında Erciyes Üniversitesi ‘Kore Dili ve Edebiyatı’ bölümünden mezun olmuştur. 2017 yılında Google tarafından ‘Dünyadaki en iyi 2500 genç tasarımcı’ arasında gösterilerek Google tarafından eğitim ve burs almıştır. 2014 yılından bu yana yerli ve yabancı piyasada ‘Dijital Pazarlama Uzmanlığı’ yapmaktadır.